خواص میوه زردآلو ایرانی را بهتر بشناسید!

خواص میوه زردآلو بیشمار است و ما قصد داریم اطلاعات بهتری را درباره این میوه مغذی ارائه دهیم. می توانید در ادامه، درخت زردآلو، موقعیت جغرافیای کاشت زردآلو ایرانی و خواص آن را خوب بشناسید.
میوه زردآلو از آن دسته میوه های تابستانی و با نشانه ظاهری گرد و بیضی شکل در ترکیبی از رنگ های زرد، نارنجی، قرمز و سبز روشن رشد می کند. زردآلو در کشورهای زیادی با تغییراتی در حجم برداشت کاشت می شود که بزرگترین تولید کنندگان این میوه دوست داشتنی با نام کشور ترکیه، ایران، ازبکستان، الجزایر و ایتالیا شناخته می شوند. با تحقیقاتی که روی میوه زردآلو انجام پذیرفته است می توان این میوه را حاوی ارزش غذایی بالا دانست که در ادامه از خواص میوه زردآلو خواهیم گفت و می گوییم که زردآلو چه ویتامین ها و مواد مغذی دیگری دارد.

خواص میوه زردآلو

درباره درخت زردآلو چه می دانید؟

درخت زردآلو با ویژگی های خاص خود در مناطقی با جغرافیای تقریباً سرد و معتدل کاشته می شود و درخت و میوه آن با قرار گرفتن در برابر برخی از عوامل محیطی آسیب پذیر ظاهر می شود. در کل زردآلو نباید در موقعیت کم آبی شدید قرار گیرد و سرمای دیررس بهاره موجب از بین رفتن میوه های آن می شود. بطور کلی شرایط و جغرافیای نامساعد محیطی تا حدود زیادی می تواند خسارت جبران ناپذیری را به درختان زردآلو تحمیل کند.

خواص میوه زردآلو
مناسب ترین اقلیم جغرافیایی برای کاشت درخت زردآلو، آب و هوایی می باشد که به مراتب در آن تغییرات شرایط دمای زمستانی کمتر است و برخوردار از تابستانی گرم باشد. زردآلو در خاک عمیق و حاصلخیز که دارای زهکشی مناسب است با بهترین کیفیت و با کمترین آسیب دیدگی و آفات رشد می کند. در ایران مناطق تولید کننده بیشترین زردآلو به نام استان های آذربایجان شرقی، سمنان، استان تهران، یزد، مناطقی از استان فارس و آذربایجان غربی شناخته می شوند و فروش زردآلو در بازار این استان ها برای مرتفع نمودن نیاز خرید زردآلو ایرانی مدیریت می شود.

خواص میوه زردآلو ایرانی

میوه زردآلو بسیار خوشمزه و مغذی است و سرشار از ویتامین ها و مواد معدنی مفید برای بدن می باشد. زردآلو مزایای سلامتی بسیار دارد و می تواند برای مقاوم سازی بدن در برابر خیلی از بیماری ها و اختلالات کمک نماید. مواردی از خواص میوه زردآلو عبارتند از:

 • کمک به مبارزه با رفع کم خونی
 • بهبود و قوت بخشیدن به سیستم بینایی
 • رفع بیماری یبوست
 • جلوگیری از ابتلا به سرطان
 • مقاوم ساختن استخوان ها و برای سلامت قلب مفید است
 • مصرف آن در مقابله با تأثیرات بیماری خونریزی، آسم، ناباروری و سرفه توصیه می شود.

همواره افرادی با این مشکلات و بیماری ها می توانند از مزایای سلامتی میوه زردآلو بهره مند شوند و با غنیمت شمردن مصرف مستقیم نوع تازه و یا خشک آن خواهند توانست خود را در ابتلا به بیماری محافظت کنند و یا به بهبود آن کمک نمایند.

خواص میوه زردآلو

ویتامین ها و مواد مغذی میوه زردآلو

خواص میوه زردآلو نشأت گرفته از وجود ویتامین ها و مواد معدنی مهمی می باشد و بهتر است به هنگام مصرف میوه از زردآلو اصلاً غافل نشوید. زردآلو غنی از چند ویتامین و برخی مواد معدنی مفید برای سلامت بدن انسان می باشد که عبارتند از:

 • ویتامین A
 • فیبر رژیمی
 • ویتامین C
 • پتاسیم
 • بتاکاروتن
 • کلسیم

محتوای بافت میوه زردآلو در فرم تازه و خشک شده آن با درصد متفاوتی دارای ویتامین ها و مواد معدنی می باشد که البته در نوع زردآلوی خشک غلظت و مقدار آنها بیشتر است. همواره زمانی که یک میوه را بهتر بشناسید، می توانید از خاصیت های ارزشمند آن بهره مند گردید و در این مقاله سعی شد تا از میوه زردآلو اطلاعات علمی باارزش شرح داده شود تا افراد از فواید مهم این میوه بی نصیب نمانند.

خواص میوه زردآلو

دیدگاه شما با موفقیت ثبت شد.

نظرتان را ثبت نمایید.

شماره همراه شما منتشر نخواهد شد.

تماس با ما